
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Number of Bits | 24 |
| Sampling Rate | 1 ksps |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of Channels | 2 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Inputs | 2 |
| Reference Type | External, Internal |
| Features | PGA |
| Core Architecture(core/core processor) | Sigma-Delta |
| Configuration | MUX-S/H-ADC |
| Input Type | Differential |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Analog Supply Voltage | 5 V to 10 V |
| Max Digital Supply Voltage | 10 V |
| Min Digital Supply Voltage | 5 V |
Stock: 125
Distributors
pcbx
Unit Price$50.40604
Ext.Price$50.40604
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $50.40604 | $50.40604 |
| 10 | $41.95654 | $419.56540 |
| 25 | $40.96347 | $1024.08675 |
| 50 | $39.22164 | $1961.08200 |
| 100 | $37.55387 | $3755.38700 |
| 300 | $35.95758 | $10787.27400 |
